Sınav Ücretleri

GESA SINAV ve BELGELENDİRME ÜCRET TARİFESİ

01.01.2022 tarihine kadar geçerlidir

Güncel Sınav Ücretleri için Lütfen Tıklayınız

– Sınav ücretinin, 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu ile işsizlik sigortası fonundan karşılanması halinde, ilk girdiği sınavda başarısız olan adayların, başarısız olduğu yeterlilik birimleri ve sınav türleri için ilave sınav ücreti alınmadan ilk sınav tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde en az 2 kez sınav hakkı mevcuttur.

– Sınav programı yapılmadan önce sınava girmekten vaz geçen adayların sınav ücretinin tamamı iade edilir, sınav programı yapıldıktan sonra vaz geçen adayların sınav ücretinin %75´i iade edilecektir.

– MYK tarafından belirlenen 2021 yılı belge masraf karşılığı 200 TL´dir. Bu ücret adaylardan ayrıca tahsil edilir. Teşvikten yararlanan adaylar için bir kereye mahsus bu ücret alınmaz. AB projelerinden yararlanan adaylar için bu ücret alBağlantıınır.

– Sınavsız yeniden belgelendirmeler için toplam 200 TL (100 TL MYK belge ücreti ayrıca 100 TL’de GESA belgelendirme ücreti) olarak alınır.

– Sınavlı yenilemelerde sınav ücreti alınır

– Hiçbir kişi, kurum veya kuruluşa indirim uygulanmaz. Toplu başvurularda toplam ücret, belirlenen fiyatlar üzerinden hesaplanır.

– Yukarıda belirtilen fiyatlara KDV dâhildir.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site hakkında

Burası kendinizi ya da sitenizi tanıtmak, ya da emeği geçenlerden bahsetmek için iyi bir yer olabilir.